Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Hollow in the Land

Hollow in the Land

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hunted

Hunted

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Superdeep

Superdeep

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
They Will All Die in Space

They Will All Die in Space

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Exit

Exit

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Sator

Sator

2019
×
Edit this entry  
07
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bliss

Bliss

2021
×
★★
Edit this entry  
03
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Butter

Butter

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
The Last Winter

The Last Winter

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
11-11-11

11-11-11

2011
×
★½
Edit this entry  
23
LX 2048

LX 2048

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Monsters of Man

Monsters of Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
★★★★
Edit this entry  
09
Somewhere in the Night

Somewhere in the Night

1946
×
★★★½
Edit this entry  
06
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry