Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Informer

The Informer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cherry

Cherry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Out of the Blue

Out of the Blue

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Switch

The Switch

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
WΔZ

WΔZ

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry