• Meet Joe Black

    ★★★½

  • Men in Black

    ★★★★

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★★

  • The Fifth Element

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Mrs. Doubtfire

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★

  • Cool World

    ★★

  • Who Framed Roger Rabbit

    ★★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • The Dark Crystal

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★½

  • The Exorcist

    ★★★★