• Emma.

  • Shirley

  • Like a Boss

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Booksmart

  • Velvet Buzzsaw

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Rafiki

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Annihilation

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Only the Brave

  • Disobedience

  • It

    ★★★★½

  • Pup Star: Better 2Gether

    ★★★★★

  • Hickok

  • Spider-Man: Homecoming

  • Girls Trip

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Chavela

  • Get Out

  • Beaches

    ★★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Fences

    ★★★★★

  • Passengers

    ½

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

  • 20th Century Women

    ★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

  • Pup Star

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Central Intelligence

  • Paterson

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • The Art of Organized Noize

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • The Choice

  • Lovesong

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

  • The Hateful Eight

  • Chi-Raq

  • Creed

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • Crimson Peak

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

  • American Ultra

    ★★

  • Macbeth

    ★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • The Lobster

  • Jurassic World

    ★★★½

  • San Andreas

    ★★★½

  • Sicario

  • Pitch Perfect 2

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Spy

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Mojave

    ★½

  • Far from the Madding Crowd

  • Slow West

    ★½