Emo Queen has logged 83 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
31

31

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Girl 2

My Girl 2

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidays

Holidays

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry