• Luca

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • I Am Greta

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Call History

  • Laura

  • Not a Wallflower

  • The Moogai

  • The Appointment

  • Hamilton

  • Tantrums

    ★★

  • Artemis Fowl

  • The Echo

  • Milk Teeth

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★

  • Making Unorthodox

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Puccini: La bohème

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Shirley

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Martin's Close

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Philip Glass: Akhnaten

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Come be Creepy with us.

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • The Diver

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★★

  • Stucco

    ★★½

  • Measure for Measure

    ★★★★

  • The Australian Dream

    ★★★★★

  • In Sound, We Live Forever

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Pavarotti

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★