Sort by

Michael has logged 570 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
In Time to Come

In Time to Come

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Pumpkin Movie

Pumpkin Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
A Death in the Gunj

A Death in the Gunj

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
idizwadidiz

idizwadidiz

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Shubh Mangal Saavdhan

Shubh Mangal Saavdhan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lipstick Under My Burkha

Lipstick Under My Burkha

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Colo

Colo

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Disappearance

Disappearance

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Newton

Newton

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Grand Finale

Grand Finale

2015
×
Edit this entry  
22
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Great Buddha+

The Great Buddha+

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spiral Jetty

Spiral Jetty

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Edit this entry  
14
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Gentle Creature

A Gentle Creature

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Tension Building

Tension Building

2014
×
Edit this entry  
13
Decoy

Decoy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Radio Mary

Radio Mary

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Our Time Will Come

Our Time Will Come

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tower XYZ

Tower XYZ

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ana, My Love

Ana, My Love

2017
×
Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
The Party

The Party

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Irresolute

Irresolute

2013
×
Edit this entry  
05
Happy End

Happy End

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lucky

Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
PORT NOIR

PORT NOIR

2015
×
★★★
Edit this entry