Sort by

Michael has logged 58 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Museo

Museo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
Edit this entry  
29
Norman Norman

Norman Norman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue

Blue

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alice

Alice

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Trial

The Trial

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Styx

Styx

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belmonte

Belmonte

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Faust

Faust

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Erased,___Ascent of the Invisible

Erased,___Ascent of the Invisible

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Hope I'm Loud When I'm Dead

I Hope I'm Loud When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Return

A Return

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Île d'Ouessant

Île d'Ouessant

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Walled Unwalled

Walled Unwalled

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Air of the Earth in Your Lungs

The Air of the Earth in Your Lungs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
1986 Summer

1986 Summer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Labyrinth

The Labyrinth

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Altiplano

Altiplano

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trees Down Here

Trees Down Here

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prologue to the Tarot: Glenna

Prologue to the Tarot: Glenna

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ada Kaleh

Ada Kaleh

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man in the Well

Man in the Well

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hoarders Without Borders

Hoarders Without Borders

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Girl Pack

Girl Pack

×
Read the review Edit this entry  
17
The Stone Speakers

The Stone Speakers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Glass Note

The Glass Note

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Words, Planets

Words, Planets

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Julio Iglesias's House

Julio Iglesias's House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fallen Arches

Fallen Arches

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Polly One

Polly One

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
Edit this entry  
15
Fainting Spells

Fainting Spells

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Cinema 3

The Invisible Cinema 3

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mumok Kino

Mumok Kino

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fountains of Paris

Fountains of Paris

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Those Who Desire

Those Who Desire

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Please Step Out of the Frame.

Please Step Out of the Frame.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Entry Note

Entry Note

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
the parent trap

the parent trap

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Forest Is Offended

The Forest Is Offended

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Arena

Arena

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eye of a Needle

Eye of a Needle

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Glorious Acceptance of Nicolas Chauvin

The Glorious Acceptance of Nicolas Chauvin

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ante Mis Ojos

Ante Mis Ojos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gavagai

Gavagai

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
FUTURE LANGUAGE: The Dimensions of VON LMO

FUTURE LANGUAGE: The Dimensions of VON LMO

2018
×
Edit this entry  
09
Veslemøy's Song

Veslemøy's Song

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sophia Antipolis

Sophia Antipolis

2018
×
★★½
Edit this entry