Murillo has logged 131 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rorschach

Rorschach

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demonic

Demonic

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry