• Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★★

  • What Have I Done to Deserve This?

    ★★★★

  • G-Force

    ★★★

  • Live Flesh

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Buster Keaton: The Genius Destroyed by Hollywood

    ★★★★

  • The Lonedale Operator

    ★★★★

  • Batman: Mask of the Phantasm

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Dragon Rider

    ★★½

  • Vivo

    ★★★★

  • X-Men: The Last Stand

    ★★½

  • X2

    ★★★½

  • X-Men

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½