mtodd24601 has logged 105 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Edit this entry  
25
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Out

Out

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kinky Boots: The Musical

Kinky Boots: The Musical

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Bugs Bunny's 24 Carrot Holiday Special

Bugs Bunny's 24 Carrot Holiday Special

×
★★½
Edit this entry  
16
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★½
Edit this entry  
16
Silent

Silent

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Parked

Parked

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry