mtodd24601 has logged 21 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Horns

Horns

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Theatre Live: All My Sons

National Theatre Live: All My Sons

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry