• Black Is King

    ★★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Otherhood

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Someone Great

  • Our Planet

  • Little

    ★★½

  • A Madea Family Funeral

  • Isn't It Romantic

  • What Men Want

  • The Farewell

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Nobody's Fool

    ★★

  • Night School

    ★★

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • Life of the Party

  • Truth or Dare

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

  • Searching

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Marrowbone

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Happy Death Day

  • Alias Grace

  • Revenge

  • The Mountain Between Us

  • Papillon

  • mother!

    ★★★½