muhammetyers has logged 200 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On Board

On Board

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
In Bar

In Bar

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Maskeli Beşler: Irak

Maskeli Beşler: Irak

2007
×
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
20
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kolpaçino

Kolpaçino

2009
×
Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marvellous

Marvellous

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tokatçı

Tokatçı

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fearless Coward

Fearless Coward

1979
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Confession

The Confession

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Distant

Distant

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry