mo has logged 16 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Trapped: The Alex Cooper Story

Trapped: The Alex Cooper Story

2019
×
Read the review Edit this entry