mo has logged 23 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Haikyuu!!: Land vs Sky

Haikyuu!!: Land vs Sky

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Assignment

The Assignment

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Your Face

Your Face

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry