mo has logged 29 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Desserts

Desserts

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Haikyuu!!: Riku vs. Kuu

Haikyuu!!: Riku vs. Kuu

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
School Ties

School Ties

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fair Game

Fair Game

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry