mo has logged 26 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dark Forces

Dark Forces

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
RBG

RBG

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clerks

Clerks

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready to Mingle

Ready to Mingle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry