• Extra Footage

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • The 8th Day of the Week

  • Old Kids

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • The Banker

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • One Piece: Stampede

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

    ★★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • عقلي

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Mo Amer: The Vagabond

    ★★★½

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★½

  • The Cry

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

  • Green Book

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs