Milo has logged 235 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Primal

Primal

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Five Came Back

Five Came Back

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry