JKM has logged 322 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Worth

Worth

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Me You Madness

Me You Madness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
C.I.Ape

C.I.Ape

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Norm Macdonald: Me Doing Standup

Norm Macdonald: Me Doing Standup

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Critic

The Critic

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In Nomine Patris

In Nomine Patris

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Diary

Blue Diary

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
575 Castro St.

575 Castro St.

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Psycho IV – The Beginning

Psycho IV – The Beginning

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Help!

Help!

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★
Read the review Edit this entry