• Squid Game

  • Dune

  • Old

    ★★½

  • Stillwater

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Death to 2020

  • A Teacher

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • If Anything Happens I Love You

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Fractured

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

  • The Hate U Give

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Alias Grace

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • First They Killed My Father

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • The Age of Adaline

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Zapped

    ½