nika has logged 25 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry