camila has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
12
A Walk in the Clouds

A Walk in the Clouds

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Author! Author!

Author! Author!

1982
×
Read prior review Edit this entry  
06
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We All Loved Each Other So Much

We All Loved Each Other So Much

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
Edit this entry  
02
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★
Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★
Edit this entry  
08
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★★
Edit this entry  
10
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1970
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hostel

Hostel

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
01
I Touch a Red Button

I Touch a Red Button

2011
×
Edit this entry