• Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Oasis: Knebworth 1996

    ★★★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Superhost

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • The Call

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • The Turning

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★