Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Heartthrob

Heartthrob

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beverly Hillbillies

The Beverly Hillbillies

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tuck Everlasting

Tuck Everlasting

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grease Live

Grease Live

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Status Update

Status Update

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Standoff

The Standoff

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bones & All

Bones & All

×
Read the review Edit this entry  
27
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Read the review Edit this entry