amanda :( has logged 48 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
Edit this entry  
29
Teenage Hooker Became Killing Machine

Teenage Hooker Became Killing Machine

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
Skyscrapers and Brassieres

Skyscrapers and Brassieres

1963
×
Edit this entry  
28
This Is My Body

This Is My Body

1960
×
Edit this entry  
27
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
Edit this entry  
27
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Domino

Domino

2005
×
Edit this entry  
25
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kaboom

Kaboom

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Ako

Ako

1964
×
Edit this entry  
23
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Basquiat

Basquiat

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Edit this entry  
21
The Blackout

The Blackout

1997
×
Edit this entry  
21
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
Edit this entry  
21
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
Read prior review Edit this entry  
17
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Read the review Edit this entry  
14
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hostel

Hostel

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Hold Me While I'm Naked

Hold Me While I'm Naked

1966
×
Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Muscle

Muscle

1989
×
Edit this entry  
12
Monochrome Head

Monochrome Head

1997
×
Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
Read the review Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Bound

Bound

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Edit this entry  
08
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry