MylesK has logged 31 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Look at this City

Look at this City

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eyewitness

Eyewitness

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Our Modern Maidens

Our Modern Maidens

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pearls of the Deep

Pearls of the Deep

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
All My Good Countrymen

All My Good Countrymen

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ex-Mrs. Bradford

The Ex-Mrs. Bradford

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heartburn

Heartburn

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Today's Special

Today's Special

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Häxan

Häxan

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Black Swan

The Black Swan

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Team Hurricane

Team Hurricane

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry