• Mank

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Top Hat

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Viva Las Vegas

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Vanishing

    ★★★★½

  • Ocean Waves

    ★★½

  • Into Great Silence

    ★★★½

  • Vasy’s Odyssey

    ★★★

  • Daniel ‘16

    ★★★

  • Office Space

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Olympia

    ★★★

  • Stranger Than Fiction

    ★★★½

  • Tales from Earthsea

    ★★★★

  • Sarmako - A Tale of the North

    ★★★