• Parasite

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Death Note

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Lucky

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Void

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★

  • Tony Robbins: I Am Not Your Guru

  • The BFG

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Loving

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Room

  • Mad Max: Fury Road

    ★★½

  • Brooklyn

  • The Witch

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Ai Weiwei: The Fake Case

  • Her

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Man of Steel

  • The Purge

    ★½

  • Fateful Findings

    ★★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★★

  • Searching for Sugar Man

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Jeffrey Dahmer Files

    ★★★

  • Jeffrey Dahmer: Confessions Of A Serial Killer

    ★★½

  • John Dies at the End

    ★★★★★

  • Ai Weiwei: Never Sorry

    ★★★★½

  • Samsara

    ★★★★★

  • You're Next

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • Rango

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Where the Wild Things Are

  • Mr. Nobody

    ★★★★★

  • A Serious Man

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Star Trek

    ★★★★

  • The Last House on the Left

    ★★★½

  • Dead Snow

  • Bronson

    ★★★★★

  • The Good, The Bad, The Weird

    ★★★★½

  • Taken

    ★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★

  • Death Proof

  • Teeth

    ★★★

  • The Fountain

  • Double Down

    ★★★★★

  • Sin City

    ★★★½

  • Shutter

    ★★