Steven has logged 28 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
18
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
16
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry