Steven has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry