• First Reformed

    ★★★★½

  • Maggie's Plan

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Magnolia

    ★★★½

  • Dirty Grandpa

    ½

  • Mainstream

    ★★

  • Atonement

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★