• The Exorcist

    ½

  • Halloween Ends

    ½

  • Licorice Pizza

    ½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Dune

    ½

  • The Suicide Squad

    ½

  • Black Widow

    ½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ½

  • The King of Staten Island

    ½

  • Shiva Baby

    ½

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ½

  • Gunda

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ½

  • Cats

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ½

  • The Irishman

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Laundromat

    ½

  • Joker

    ½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ½

  • Marriage Story

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★½

  • Anima

    ½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ½

  • The Lighthouse

    ★½

  • Family Romance, LLC

    ½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

    ½

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • High Flying Bird

    ½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Meeting Gorbachev

    ½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ½

  • Destroyer

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • The World Is Yours

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ½

  • Beirut

    ★★½

  • Ready Player One

    ½

  • A Quiet Place

    ½

  • Unsane

    ½

  • Luz

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Mosaic

    ½