myoposcope has logged 39 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Revenge of the Living Dead Girls

The Revenge of the Living Dead Girls

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
½
Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
½
Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
½
Edit this entry  
18
The Exorcist

The Exorcist

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Split

Split

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry