• Can't Get You Out of My Head: An Emotional History of the Modern World

  • Death to 2020

  • Porth Trethek

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★

  • Extinction: The Facts

    ★★★★½

  • In Search of a Flat Earth

  • Host

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Money Plane

  • Elementa

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Not Alone in Here

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Droving

    ★★★½

  • Shadowed

  • Italy Possessed: A Brief History of Exorcist Rip-Offs

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Ghost Waits

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★★

  • MIGRANTS

    ★★½

  • The Devil's Mark

  • Martin's Close

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Hat Man: Documented Cases of Pure Evil

    ½

  • Rabid

    ★★½

  • Death of a Vlogger

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Deeper You Dig

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Virus

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

  • Holy Grail: The Search for WWE’s Most Infamous Lost Match

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • After Midnight

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Tomorrow I Will Be Dirt

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★