Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
27
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
State of Play

State of Play

2009
×
Edit this entry  
17
Don't Worry, Darling

Don't Worry, Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
★★
Edit this entry  
04
Taxi

Taxi

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
All About Steve

All About Steve

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
½
Edit this entry  
08
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
When Zachary Beaver Came to Town

When Zachary Beaver Came to Town

2003
×
★★
Edit this entry  
10
Don't Worry, Darling

Don't Worry, Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Edit this entry  
05
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
½
Edit this entry  
05
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry