• Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • A Loud House Christmas

    ½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Scenes from a Marriage

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★½

  • DC Villains - Catwoman: The Feline Femme Fatale

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Butcher

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Night Shifts

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Eli

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★