nabeel has logged 77 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Abzurdah

Abzurdah

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Our Father

Our Father

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crazy About Her

Crazy About Her

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Teenage Emotions

Teenage Emotions

2021
×
Edit this entry  
25
The Sleeping Negro

The Sleeping Negro

2021
×
Edit this entry  
25
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Toll

The Toll

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
Read prior review Edit this entry  
24
A Family

A Family

2019
×
★★
Edit this entry  
23
See You Then

See You Then

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Man Under Table

Man Under Table

2021
×
★½
Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moon, 66 Questions

Moon, 66 Questions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Adam

Adam

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Edit this entry  
19
Bloodsuckers

Bloodsuckers

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beans

Beans

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Hurrah, We Are Still Alive!

Hurrah, We Are Still Alive!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beginning

Beginning

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
Read prior review Edit this entry  
13
Dea

Dea

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Brixton Tale

A Brixton Tale

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Violent Heart

The Violent Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry