• No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Death to 2020

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Mank

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

  • LA Originals

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Diego Maradona

  • Still Laugh-In: The Stars Celebrate

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½