Nachtwaechter has logged 357 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
China Salesman

China Salesman

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Ecki´s World

Ecki´s World

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stunts

Stunts

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Future Force

Future Force

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Presto

Presto

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Brink's Job

The Brink's Job

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Santa's Summer House

Santa's Summer House

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invincibles

The Invincibles

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pierre Richard : Le discret

Pierre Richard : Le discret

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Congo

Congo

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yul Brynner: The Magnificent

Yul Brynner: The Magnificent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beast

The Beast

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Three Investigators and the Secret of Terror Castle

The Three Investigators and the Secret of Terror Castle

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Charles Bronson: The Spirit of Masculinity

Charles Bronson: The Spirit of Masculinity

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tom Cruise: An Eternal Youth

Tom Cruise: An Eternal Youth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Invincible Dragon

The Invincible Dragon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Line of Duty

Line of Duty

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Three Investigators and The Secret Of Skeleton Island

The Three Investigators and The Secret Of Skeleton Island

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien from the Deep

Alien from the Deep

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry