Nachtwaechter has logged 35 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twisted

Twisted

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
365 Days

365 Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Dragon

Lady Dragon

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The New Barbarians

The New Barbarians

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Original Gangstas

Original Gangstas

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost Boys: The Thirst

Lost Boys: The Thirst

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swept Away

Swept Away

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Dolittle

Little Miss Dolittle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The King of Fighters

The King of Fighters

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ruckus

Ruckus

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Retreat, No Surrender 2: Raging Thunder

No Retreat, No Surrender 2: Raging Thunder

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Days of American Crime

The Last Days of American Crime

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Harald Juhnke - That's Life

Harald Juhnke - That's Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Velocity Trap

Velocity Trap

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Peter Falk versus Columbo

Peter Falk versus Columbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friedkin Uncut

Friedkin Uncut

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry