Nadia has logged 36 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mother

Mother

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Words

The Words

2012
×
★★
Edit this entry  
11
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Impossible

The Impossible

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hooking Up

Hooking Up

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry