nadinessie has logged 464 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Steel Trap

Steel Trap

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
Read the review Edit this entry  
28
The Retreat

The Retreat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
13 Slays Till X-mas

13 Slays Till X-mas

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
Edit this entry  
23
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Dreaming of a White Doomsday

I'm Dreaming of a White Doomsday

2017
×
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time at Christmas

Once Upon a Time at Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Elf

The Elf

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Blood

Christmas Blood

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mosquito State

Mosquito State

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
½
Edit this entry  
15
The Dorm That Dripped Blood

The Dorm That Dripped Blood

1982
×
★★
Edit this entry  
15
Two

Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Snow

Red Snow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saint

Saint

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★½
Edit this entry  
10
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★½
Edit this entry  
07
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Letters to Satan Claus

Letters to Satan Claus

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★
Edit this entry  
30
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost Boys: The Thirst

Lost Boys: The Thirst

2010
×
Edit this entry  
29
The Feast

The Feast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho IV – The Beginning

Psycho IV – The Beginning

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry