nadinessie has logged 35 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Turistas

Turistas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Destino

Destino

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When Susurrus Stirs

When Susurrus Stirs

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunted

Hunted

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★
Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cursed

Cursed

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Day of the Lord

The Day of the Lord

2020
×
★★
Edit this entry  
10
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
She Must Vanish

She Must Vanish

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Catcalls

Catcalls

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teaching Mrs. Tingle

Teaching Mrs. Tingle

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joy Ride 3

Joy Ride 3

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Joy Ride 2: Dead Ahead

Joy Ride 2: Dead Ahead

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry