Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Collector

The Collector

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read prior review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fury

The Fury

1978
×
★★★½
Edit this entry  
03
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Heroes Were Cowboys

My Heroes Were Cowboys

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Furies

The Furies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power

The Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Colony

The Colony

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Awake

Awake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry