Name has logged 40 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Waars!

Star Waars!

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Comrades: Almost a Love Story

Comrades: Almost a Love Story

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Hot Night at the Go-Go Lounge!

A Hot Night at the Go-Go Lounge!

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Stories

Ghost Stories

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sion Sono

The Sion Sono

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BFF Girls

BFF Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Asshole

The Devil's Asshole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crow Hand

Crow Hand

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mother Fucker

Mother Fucker

×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spice World

Spice World

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
16
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Counselor

The Counselor

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Johnny Corncob

Johnny Corncob

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Film Title Poem

Film Title Poem

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tomorrow's Sun

Tomorrow's Sun

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Perfumed Nightmare

Perfumed Nightmare

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry