Name has logged 43 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Toxic Retards

The Toxic Retards

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grotesque

Grotesque

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sir Billi

Sir Billi

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Noriko's Dinner Table

Noriko's Dinner Table

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birdemic 2: The Resurrection

Birdemic 2: The Resurrection

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Difficulty Breathing

Difficulty Breathing

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tideland

Tideland

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dug Days

Dug Days

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Séance

Séance

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love Hotel

Love Hotel

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Case Study: LSD

Case Study: LSD

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Robot in the Family

Robot in the Family

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale's Prayer

The Nightingale's Prayer

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Der Fuehrer's Face

Der Fuehrer's Face

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry