• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Little Tornadoes

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Queen of Glory

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Moxie

    ★½

  • The Girl and the Spider

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Witches of the Orient

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★½