joshua has logged 25 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★
Edit this entry  
20
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie: The Princess & The Popstar

Barbie: The Princess & The Popstar

2012
×
★★
Edit this entry  
04
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry